Z polskim w drogę! Innowacyjny kurs języka polskiego specjalistycznego dla kierowców oraz pracowników branży transportowej i logistycznej


Nazwa Innowacji:

Z polskim w drogę! Innowacyjny kurs języka polskiego specjalistycznego dla kierowców oraz pracowników branży transportowej i logistycznej

Na czym polega innowacja: 

Polskie firmy transportowe i logistyczne wciąż zmagają się z poważnymi brakami kadrowymi. Branże te chętnie zatrudniają cudzoziemców – ci jednak często traktują pracę na terenie Polski jako tymczasową. Jednym z problemów jest nieznajomość fachowego słownictwa.

Twórczynie innowacji wykazały, że na rynku brakuje ofert specjalistycznych kursów języka polskiego, dopasowanych do umiejętności i możliwości czasowych osoby uczącej się. Oferowane kursy stacjonarne nie cieszą się popularnością ze względu na rozkład materiału i konieczność obecności kursanta.

Innowacja „Z polskim w drogę!”, powstała z myślą o pracodawcach działających w branży transportowej i logistycznej oraz zatrudnianych pracownikach o pochodzeniu innym niż polskie. Produktem finalnym jest aplikacja mobilna. Dodatkowo twórczynie innowacji oferują podręcznik do nauki słownictwa branżowego oraz test walidacyjny.

Proponowana innowacja ma na celu podniesienie kompetencji językowych pracowników zagranicznych, co niewątpliwie przełoży się na lepszą organizację pracy w firmie. Zamiarem jest przekazanie materiału w sposób prosty, atrakcyjny i przystępny. Kurs języka branżowego skupiony na podręczniku i aplikacji wykorzystującej nagrania audio jest niewątpliwie innowacją w skali kraju.

Kto może skorzystać

Odbiorcy

  • Pracownicy branży transportowej i logistycznej, dla których język polski jest językiem obcym (lub drugim)
  • Pracownicy, którzy ze względu na czas pracy nie mogą uczestniczyć w kursach językowych odbywających się regularnie.

Użytkownicy

  • Przedsiębiorcy działający w branży transportowej i logistycznej
  • Przedsiębiorcy zatrudniający obcokrajowców
  • Instytucje szkoleniowe i instytucje rynku pracy, rekrutujące obcokrajowców

Udostępniane produkty w ramach licencji 

  • Aplikacja do pobrania z google play: z polskim w drogę oraz z zpolskimwdroge.pl
  • Podręcznik do nauczania słownictwa branżowego

Galeria

  • Podręcznik

  • Aplikacja

 

Innowacja jest udostępniana nieodpłatnie. Używanie innowacji do celów edukacyjnych i/lub zawodowych wymaga podpisania umowy licencyjnej (licencja niewyłączna w celach niekomercyjnych). Wzór umowy dostępny tutaj.
 

[download id=”3300″]

O autorach innowacji  

Olga Bambrowicz, Barbara Chmiela