Wizerunek to warunek


Nazwa Innowacji:

Wizerunek to warunek – wsparcie mikro przedsiębiorczości w zakresie usamodzielnienia w podejmowaniu działań i przygotowaniu profesjonalnych materiałów budujących wizerunek firmy

Na czym polega innowacja: 

Innowacja społeczna „Wizerunek to warunek”, to kurs e-learningowy przygotowany dla początkujących przedsiębiorców, mający na celu przekazanie wiedzy na temat profesjonalnej budowy wizerunku firmy.

To pierwszy kurs, który w wszechstronny sposób podejmuje tematykę kreowania wizerunku i marketingu przedsiębiorstwa. Jego innowacyjność wynika z kompleksowości zaproponowanego rozwiązania – w jednym miejscu zebrane zostały materiały i zagadnienia dotyczące budowy wizerunku firmy. Odbiorca otrzymuje kompleksowy pakiet informacji i wskazówek, dzięki którym przygotuje szereg materiałów niezbędnych do promowania działalności gospodarczej.

Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się jak tworzyć wizytówki, ulotki, papier firmowy, profil w mediach społecznościowych, zdjęcia – wykorzystując bezpłatne, ogólnodostępne narzędzia i aplikacje komputerowe.

Kurs składa się z dziesięciu niezależnych modułów tematycznych podzielonych na część teoretyczną (podręczniki) i praktyczną (filmy instruktażowe wraz z szablonami do ćwiczeń). Kursanci poznają podstawowe sposoby promocji firmy. Część prezentowanych uczestnikom metod, to działania Internetowe – jak Google Ads, wizytówki w katalogach branżowych, mailingi, newslettery, pozycjonowanie, content marketing. Pozostałe metody to formy tradycyjne: outdoor, media, poligrafia.

Udział w projekcie pozwoli osobom rozpoczynającym własną działalność gospodarczą na zdobycie kompetencji potrzebnych do promocji własnej marki i tworzenia profesjonalnych materiałów marketingowych.

Charakter produktu pozwala na wykorzystywanie go na terenie całego kraju, niezależnie od środowiska społecznego. Dzięki innowacji trenerzy, doradcy, szkoleniowcy oraz wszystkie osoby zainteresowane udzielaniem wsparcia w budowaniu wizerunku mikroprzedsiębiorstw wzbogacą swój warsztat pracy o dodatkowe narzędzie, gotowe do wykorzystywania w praktyce szkoleniowej i doradczej.

Kto może skorzystać

Odbiorcy

  • Osoby planujące (lub posiadające) działalność gospodarczą, chcące budować wizerunek marki przy pomocy Internetu lub tradycyjnych kanałów.

Użytkownicy

  • Instytucje (inkubatory przedsiębiorczości, urzędy pracy, fundacje, stowarzyszenia), których celem jest wspieranie rozwoju kompetencji bezrobotnych rozpoczynających swoją działalność gospodarczą.
  • Trenerzy, doradcy, szkoleniowcy oraz wszystkie osoby zainteresowane udzielaniem wsparcia w budowaniu wizerunku mikroprzedsiębiorstw.

Udostępniane produkty w ramach licencji 

Galeria

  • Strona WWW

  • Film

Innowacja jest udostępniana nieodpłatnie. Używanie innowacji do celów edukacyjnych i/lub zawodowych wymaga podpisania umowy licencyjnej (licencja niewyłączna w celach niekomercyjnych). Wzór umowy dostępny tutaj.

[download id=”4210″]

[download id=”6752″]

O autorach innowacji  

ExpertsHub Małgorzata Klimka-Kołysko