Porozmawiaj z pasażerem! – rozmówki w tłoku


Nazwa Innowacji:

Porozmawiaj z pasażerem! – rozmówki w tłoku

Na czym polega innowacja: 

Innowacja ,,Porozmawiaj z pasażerem! – rozmówki w tłoku” to kurs języka polskiego dla obcojęzycznych pracowników rekrutujących się z sektora transportu publicznego. Od osób pracujących w tej branży oczekuje się komunikatywności umożliwiającej odpowiedzenie na pytania pasażerów związane m.in. z czasem, lokalizacją, trasą, bagażem. Konieczna jest także umiejętność odnalezienia się w sytuacjach kryzysowych, właściwa reakcja i zaopiekowanie się pasażerem.

Produkt ten pomoże: opanować oficjalny język specjalistyczny sektora transportu publicznego; opanować prawidłowe stosowanie form grzecznościowych; swobodniej komunikować się z pasażerami; dowiedzieć się w jaki sposób reagować i pomagać pasażerom, niezależne od sytuacji i okoliczności. Kurs obejmuje 10 bloków tematycznych w skład których wchodzą dialogi sytuacyjne w formie filmów oraz ćwiczenia. Sytuacje przedstawione w kursie są dobrze znane odbiorcy.

Do materiału video dołączona jest transkrypcja i tłumaczenia trudniejszego słownictwa i zwrotów, oraz dialogi w formacie audio. Dużym atutem kursu jest jego przystępność. Można z niego korzystać zarówno online, jak i offline, na komputerach, urządzeniach mobilnych, ale również w wersji papierowej – pobrane pliki PDF czy PowerPoint z materiałem można wydrukować. Pliki można powielać, udostępniać, osadzać na stronach www i blogach. Dzięki temu innowacja znajduje szerokie zastosowanie w kształceniu zdalnym.

Kto może skorzystać

Odbiorcy

  • Indywidualne osoby dorosłe w wieku 18-64 lata obcego pochodzenia, zatrudnione w Polsce, dla których język polski jest językiem drugim lub obcym, które ze względu na charakter wykonywanej pracy chciałby podnieść swoje kompetencje językowe

Użytkownicy

  • Przedsiębiorcy działający w branży transportu publicznego.

Udostępniane produkty w ramach licencji 

Galeria

  • Podręcznik

  • Kurs e-learningowy

 

[download id=”6694″]

 

 

Innowacja jest udostępniana nieodpłatnie. Używanie innowacji do celów edukacyjnych i/lub zawodowych wymaga podpisania umowy licencyjnej (licencja niewyłączna w celach niekomercyjnych). Wzór umowy dostępny tutaj.

O autorach innowacji  

Olga Bambrowicz, Barbara Chmiela