Tester oprogramowania


Nazwa Innowacji: 

Tester oprogramowania

Na czym polega innowacja: 

Aplikacja mobilna „Tester oprogramowania” ma na celu dostarczenie wiedzy i rozwój umiejętności osobom, które planują tę ścieżkę kariery. Pobierając program na smartfon, użytkownicy innowacji otrzymają zbiór zadań z obszarów będących punktem odniesienia w procesie rekrutacji. 

Aplikacja umożliwia wybór pytań z zakresu wybranej specjalizacji: tester manualny, automatyczny, tester aplikacji mobilnych i desktopowych, tester stron internetowych, kierownik testów. Odbiorcom prezentowana jest poprawna odpowiedź wraz z rozbudowanym uzasadnieniem – dodatkowo, otrzymają informację jak poszerzyć wiedzę na określony temat. 

Baza danych zawiera pytania techniczne, administracyjne oraz z zakresu zarządzania zespołem. Warto podkreślić, że zawarte w aplikacji informacje, zostały przygotowane również w języku angielskim, ponieważ znajomość specjalistycznego słownictwa jest wymagana podczas procesów rekrutacyjnych. Osoby zainteresowane stanowiskiem testera w firmach i korporacjach tworzących oprogramowanie otrzymają pomoc w przygotowaniu do rozmowy kwalifikacyjnej. 

Dzięki aplikacji poznają etapy procesu rekrutacyjnego oraz zagadnienia egzaminacyjne, które muszą opanować. Dodatkowo, użytkownicy otrzymają możliwość przeglądania danych statystycznych, zbieranych przez program. Informacje przedstawione w aplikacji mobilnej są zgodne z obowiązującymi międzynarodowymi standardami oraz certyfikacją testerską ISTQB.

Kto może skorzystać

Odbiorcy

  • Osoby zainteresowane pracą testera oprogramowania
  • Specjaliści tworzący oprogramowania

Użytkownicy

  • Przedsiębiorstwa
  • Trenerzy, edukatorzy
  • Instytucje szkoleniowe
Galeria  

Udostępniane produkty w ramach licencji 

  • Aplikacja mobilna

[download id=”7192″]

Innowacja jest udostępniana nieodpłatnie. Używanie innowacji do celów edukacyjnych i/lub zawodowych wymaga podpisania umowy licencyjnej (licencja niewyłączna w celach niekomercyjnych). Wzór umowy dostępny tutaj.

Autorzy innowacji  

Krzysztof Gibert